برگشت پذیری لیپوماتیک

لیپوماتیک

این سوال برای تمام بیماران عزیز پیش می آید که آیا بعد از عمل لیپوماتیک احتمال اینکه به حالت اولیه برگردد وجود دارد یا اینکه میزان برگشت پذیری لیپوماتیک چقدر است؟

برای هر فردی تجمع سلول های چربی در ناحیه ای از بدن فرد استعداد شخص را نسبت به چاقی تعیین میکند . این نکته بسیار جالب می باشد که تعداد سلول های چربی بعد از سن 6 سالگی دیگر افزایش پیدا نخواهد کرد و فقط حجم این سلول ها می باشد که افزایش خواهد یافت پس می توان نتیجه گرفت که باید از چاق شدن فرزندانمان تا این سن جلوگیری کنیم.چاقی در کودکان پسر ممکن است باعث ایجاد مشکل ژنیکوماستی در دوران نوجوانی آنها بشود،همچنین ممکن است زنان با وارد شدن به سن بلوغ دچار عارضه ی چاقی در شکم و پهلوها شوند.اگر تعداد این سلول ها تا سن 6 سالگی در کودک زیاد باشد استعداد چاقی نیز زیاد می شود .

در بانوان تجمع چربی بیشتر در ناحیه باسن و ران می باشد و در آقایان بیشتر در ناحیه شکم و پهلو می باشد .  هنگامی که فرد رژیم غذایی و ورزشی میگیرد حجم سلول ها کاهش پیدا میکند پس میتوان نتیجه گرفت که باتوجه به اینکه تعداد سلول ها کم نشده بلکه حجم آن کاهش پیدا کرده پس امکان بازگشت چاقی وجود دارد .

میزان برگشت پذیری لیپوماتیک

اکنون با توجه به نکات که در بالا به آن اشاره کردیم میتوانیم نتیجه بگیریم که از میان روش هایی که باعث لاغری در فرد میشود تنها روشی که باعث میشود سایز شخص ماندگار و بدون بازگشت باشد و همچنین باعث کاهش تعداد سلول های چربی می شود  روش مطمئن و مفید لیپوماتیک می باشد. لیپوماتیک به دلیل اینکه سلول های چربی بدن را از بدن خارج میکند باعث کاهش این سلول ها می شود و امکان چاقی در آن ناحیه وجود نخواهد داشت .

حال این سوال پیش می آید که  اگر بعد از انجام عمل لیپوماتیک شخص دچار اضافه وزن شود چه اتفاقی رخ خواهد داد ؟

در جواب باید گفت با افزایش مجدد وزن بعد از انجام عمل لیپوماتیک به تناسب سلول های چربی در هر منطقه تقسیم میگردد و چون منطقه ای از بدن که لیپوماتیک انجام شده تعداد سلول های چربی کاهش پیدا کرده چرب در آن منطقه مانند گذشته افزایش پیدا نخواهد کرد.

برچسب گذاری توسط , , , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + هفت =